Książki do nauki języka angielskiego w biznesie: 7 świetnych wyborów, aby poprawić swój angielski biznesowy

Książki do nauki języka angielskiego w biznesie: 7 świetnych wyborów, aby poprawić swój angielski biznesowy

Poprawa znajomości języka angielskiego w miejscu pracy może pomóc Ci w uzyskaniu większych możliwości i przyczynić się do sukcesu zawodowego. Jednak nauka języka angielskiego w biznesie może być frustrująca, jeśli nie używasz odpowiednich materiałów materiałów.

Biorąc pod uwagę wszystkie podręczniki do nauki języka angielskiego w biznesie, trudno jest zdecydować, który z nich jest najbardziej odpowiedni dla Ciebie.odpowiada potrzebom Twoich unikalnych potrzeb i celów zawodowych. Wiemy, że nauka angielskiego w biznesie jest wystarczająco trudna, dlatego przygotowaliśmy pomocny przewodnik po najlepszych podręcznikach do nauki angielskiego w biznesie w 2022 r. poniżej.

7 najlepszych podręczników do nauki języka angielskiego w biznesie

Wymieniliśmy 7 najlepszych podręczników do nauki języka angielskiego w biznesie, podając szczegółowe informacje o kosztach, zaletach i wadach, a także o tym, jak znaleźć najlepszą książkę dla siebie. Oceniliśmy je na podstawie dobrze skonstruowanej treści, różnorodności tematów i zasobów umożliwiających dodatkowe ćwiczenia.

Market Leader (Pearson/Longman)

Nazywa się Market Leader nie bez powodu. Ten podręcznik do nauki języka angielskiego w biznesie został opracowany przez ekspertów we współpracy z Financial Timesjednego z największych źródeł informacji finansowych w świecie anglojęzycznym.

Market Leader zawiera wywiady, studia przypadków i konkretne umiejętności z zakresu biznesowego języka angielskiego, takie jak prezentacje, negocjacje, spotkania i small talk, dzięki czemu można poszerzyć swoją wiedzę z zakresu finansów, ćwicząc jednocześnie umiejętności ESL biznesowego języka angielskiego.

Książka jest dostępna na pięciu poziomach zaawansowania (Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate i Advanced), więc na pewno znajdziesz odpowiedni dla siebie. Ponadto, jeśli chcesz się uczyć do egzaminu Cambridge Business English Certificate (BEC), Market Leader oferuje specjalne wsparcie dla elementów czytania i pisania dla dwóch najwyższych poziomów: BEC Vantage (B2) i BEC Higher (C1).

Cena

Różni się w zależności od regionu, ale waha się od 45 do 75 dolarów w zależności od poziomu i sprzedawcy.

Plusy i minusy

Plusy

Lider rynku łączy w pary darmowe zasoby online z podręcznikiem, zapewniając płynną i wciągającą naukę. Dla dodatkowego wsparcia Pearson oferuje bezpłatne tytuły specjalistyczne, w tym Rachunkowość i finanse (wspiera egzamin ICFE); Prawo biznesowe (obsługuje egzamin ILEC); Zasoby ludzkie; Zarządzanie logistyką; Marketingi Praca ponad kulturami.

Wady

Ten podręcznik może być trudny do zamówienia online, jeśli jesteś indywidualnym nabywcą. Aby w pełni wykorzystać wszystkie moduły ćwiczeniowe, potrzebny jest stały dostęp do Internetu.

Najlepszy dla

Profesjonaliści na wczesnym i średnim etapie kariery zawodowej, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności, doskonaląc ESL w biznesie.

Business Builder (Macmillan)

Zawiera dziewięć modułów podzielonych na trzy tomy (Beginner, Intermediate i Advanced), Business Builder pomaga studentom języka angielskiego w biznesie wzmocnić ich umiejętności już od pierwszego dnia nauki.

Podręcznik określa cele i osiągnięcia wraz z arkuszami ćwiczeń umożliwiającymi śledzenie postępów w nauce. Moduły 1-3 obejmują "Social English", "Telephoning" i "Job Interviews". Moduły 4-6 obejmują "Dyskusje i spotkania", "Korespondencja biznesowaoraz "Pisanie raportów". Moduły 7-9 kończą serię "Prezentacje", "Produkt firmy i relacje z klientami" oraz "Negocjacje".

Książka zawiera "Teacher's Notes" (Uwagi dla nauczyciela) przeznaczone dla nauczycieli biznesu ESL, ale ich porady, pomysły i wskazówki kulturowe są świetne, jeśli szukasz dodatkowych zasobów.

Cena

Od 65 do 70 dolarów na stronach internetowych, takich jak Thriftbooks.com

Plusy i minusy

Plusy

Business Builder jest tak skonstruowany, że można go łatwo kserować, dzięki czemu można uczyć się w grupie, z partnerami, a nawet w podróży. Książka zawiera również ćwiczenia, które ułatwiają doskonalenie języka angielskiego w biznesie w zakresie, który jest dla Ciebie istotny.

Wady

Jak Market Leader, Business Builder może być trudny do kupienia bezpośrednio od wydawnictwa dla osób uczących się indywidualnie. Ostrzegamy również, że jeśli chcesz się nauczyć czegoś innego niż British English, Business Builder może nie być najlepszym podręcznikiem do nauki angielskiego w biznesie dla Ciebie.

Najlepszy dla

Grup i osób uczących się indywidualnie, które są zmotywowane do samodzielnego uczenia się i brytyjskiego angielskiego.

Total Business (Cengage)

Jeśli nie byłeś pod wrażeniem Business Buildernie jesteś zachwycony dziewięcioma modułami, nie martw się. Cengage's Total Business oferuje dwanaście modułów. Ten trzypoziomowy kurs języka angielskiego w biznesie przedstawia aktualne tematy związane z biznesem w trzech głównych działach: "Profesjonalne słownictwo biznesowe", "Podstawowe umiejętności komunikacyjne w biznesie" oraz "Strategie uczenia się w kontekście biznesowym".

Total Business kładzie szczególny nacisk na integrację zagadnień gramatycznych (np. różnica między who a whom lub użycie can i could) z codziennym biznesowym językiem angielskim. Osiąga to poprzez szeroki zakres ćwiczeń oraz dołączony zeszyt ćwiczeń zawierający klucz odpowiedzi.

Cena

od 30 do 55 dolarów

Plusy i minusy

Plusy

Total Business spełnia wymagania swojej nazwy, ponieważ obejmuje szeroki zakres tematów. Obejmują one wskazówki dotyczące świata zawodowego, profile firm, produkty, usługi i procesy produkcyjne.

Poza podróżami służbowymi oraz bezpieczeństwem i higieną pracy, ten podręcznik do nauki języka angielskiego w biznesie oferuje również porady dotyczące rozwoju kariery, rynku pracy oraz przyszłości biznesu.

Cons

Total Business jest klasycznym podręcznikiem do nauki angielskiego w biznesie, w którym nauka opiera się głównie na ćwiczeniach pisemnych. Bardziej interaktywni uczniowie mogą mieć trudności z przystosowaniem się do tego mniej interaktywnego stylu.

Najlepszy dla

Osoby poszukujące wszechstronnego podręcznika z ćwiczeniami, który obejmuje wszystkie aspekty biznesowego języka angielskiego i gramatyki.

Intelligent Business (Pearson/Longman)

Intelligent Business uważa się za najbardziej przystępny podręcznik do nauki biznesowego języka angielskiego dla studentów "niezależnie od ich poziomu i doświadczenia w biznesie". Dzięki temu, że zawiera autentyczne materiały z czasopism Economist, Intelligent Business wprowadza podstawowe pojęcia z zakresu Business English, skierowane do studentów, którzy jeszcze nie wkroczyli w świat biznesu.

Intelligent Business zawiera również "Skills Book" do ukierunkowanego szkolenia w zakresie umiejętności komunikacyjnych, w tym "Culture Profile" i "Grammar Reference" dla szybkiego dostępu do funkcjonalnego biznesowego języka angielskiego. Jak Market Leader, Intelligent Business oferuje wsparcie w nauce dla CEF i egzaminu Cambridge BEC.

Cena

$60

Plusy i minusy

Plusy

Dostęp i możliwość pobrania testów sprawdzających online, aby sprawdzić swoje postępy i doskonalić umiejętności. Dwujęzyczne glosariusze i słowniki biznesowego języka angielskiego są szczególnie pomocne dla profesjonalistów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesowym ESL.

Wady

Intelligent Businessjest po stronie podstawowej. Na przykład, znajdują się tu porady, jak tworzyć angielskie e-maile. Studenci, którzy posiadają już podstawowe umiejętności w zakresie biznesowego języka angielskiego, mogą chcieć przejść do bardziej zaawansowanych książek.

Najlepsza dla

Dla początkujących w biznesie, którzy chcą zdobyć solidne wprowadzenie do świata biznesu i poprawić podstawowe umiejętności posługiwania się językiem angielskim w biznesie.

Business one : one (Oxford)

Oxford University Press's Business one : one dostępny jest na dwóch poziomach zaawansowania: Pre-Intermediate i Intermediate Plus. Podobnie jak wiele innych podręczników do nauki biznesu, Oxford oferuje wiele materiałów do nauki online, w tym ćwiczenia gramatyczne, ćwiczenia z poczty elektronicznejoraz edytowalny słowniczek.

Co określa Business one : one wyróżnia się krótkimi, konkretnymi lekcjami, które wprowadzają naturalnie brzmiące słownictwo i zwroty dla nowych adeptów biznesowego języka angielskiego i zwiększają płynność wypowiedzi bardziej doświadczonych uczniów.

Jak sama nazwa wskazuje, Business one : one został napisany z myślą o uczniach indywidualnych, więc jeśli jesteś przyzwyczajony do nauki samodzielnej lub poza klasą, ta książka będzie dla ciebie odpowiednia. Na stronie internetowej można nawet wydrukować dokument "Lesson Record", który przypomina o zanotowaniu trzech nowych słów, trzech przydatnych zwrotów i wszelkich ważnych punktów do zapamiętania z lekcji.

Cena

od 15 do 50 dolarów na stronach z używanymi książkami, takich jak SecondSale.

Plusy i minusy

Plusy

Każda lekcja ma tylko dwie strony, co ułatwia przyswojenie materiału w krótkim czasie. Jeśli wolisz otrzymać dodatkowe wsparcie podczas samodzielnej nauki, cyfrowe ćwiczenia zawierają pomocne wskazówki i porady, które pomogą ci utrzymać zaangażowanie.

Wady

Osoby, które chciałyby bardziej zagłębić się w niektóre tematy, mogą być rozczarowane. Lekcje są stosunkowo krótkie w porównaniu z innymi podręcznikami do nauki angielskiego w biznesie.

Najlepszy dla

Średniozaawansowani, niezależni uczniowie, którzy mają napięty grafik i chcą, aby ich angielski w biznesie brzmiał bardziej naturalnie.

Oxford University Press

Jak również Business one : oneOxford University Press może poszczycić się całą biblioteką poświęconą nauczaniu języka angielskiego, w której znajduje się ponad 200 podręczników do wyboru. Serie obejmują American English File, Oxford English for Careersoraz English Express. Spośród nich, pakiet English Express jest naszym ulubionym.

English Express jest przydatny dla tych, którzy chcą połączyć swoje umiejętności w zakresie angielskiego biznesowego z innymi branżami, takimi jak księgowość, moda, technologia, zasoby ludzkie, marketing i reklama. Dla tych, którzy wolą naukę w formie cyfrowej, Oxford University Press oferuje 14 różnych e-booków dla studentów języka angielskiego.

Cena

Już od 31 USD (za zasoby online)

Plusy i minusy

Plusy

Z tak szerokim wyborem, Oxford University Press (OUP) na pewno znajdzie coś dla każdego. Ponadto wszystkie podręczniki OUP zostały opracowane przez ekspertów językowych, dzięki czemu można mieć pewność, że ich treść jest bardzo dokładna i aktualna.

Wady

Większość treści wydawnictwa Oxford University Press opiera się na brytyjskim angielskim, więc jeśli chcesz wejść na rynek amerykański, być może będziesz musiał uzupełnić swoją wiedzę o zasoby amerykańskie. Ponadto, papierowe kopie ich podręczników mogą być trudne do znalezienia.

Najlepszy dla

Business English Studenci ESL, którzy chcą poprawić swój brytyjski Angielski w biurze w różnych branżach i poćwiczyć z ćwiczeniami online.

Cambridge University Press

Kolekcja 10 zestawów podręczników do nauki języka angielskiego w biznesie wydawnictwa Cambridge University Press jest trudna do pobicia. Obejmuje on wszystko, od międzynarodowego biznesu po zakładanie firmy. Każdy zestaw zawiera inne elementy, o różnych poziomach zaawansowania i z różnymi zeszytami ćwiczeń.

Choć wydawca ten oferuje wiele wspaniałych materiałów, English365 oraz Cambridge English for Job Hunting wyróżniają się, jeśli chcesz doskonalić swoje praktyczne umiejętności posługiwania się językiem angielskim. English365 łączy angielski społeczny, tradycyjny angielski biznesowy oraz angielski dla sektora publicznego i wolontariatu. Zapewnia on globalne spojrzenie na profesjonalny angielski w szerokim zakresie środowisk.

Z drugiej strony, Cambridge English for Job Hunting oferuje konkretne porady dotyczące wiedzy i umiejętności komunikacyjnych, które są potrzebne osobom poszukującym pracy, aby ubiegać się o bezpieczne miejsca pracy, w tym przygotowanie CV, pisanie listów motywacyjnych i odpowiadanie na pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Cena

Od 30 do 75 dolarów za poszczególne komponenty

Plusy i minusy

Plusy

Tematy poruszane w podręcznikach Cambridge University Press są bardzo istotne dla wszystkich aspektów języka angielskiego w biznesie. Ponadto, w przeciwieństwie do większości podręczników, książki te można łatwo zamówić bezpośrednio u sprzedawców.

Wady

Podręczniki Cambridge University Press mogą być drogie (30-75 dolarów za książkę). Każdy zestaw zawiera zazwyczaj od pięciu do dziesięciu oddzielnych książek (choć niektóre części, takie jak Przewodnik dla nauczyciela, nie muszą być kupowane).

Najlepsze dla

Bardzo zaangażowani uczniowie, którzy chcą zaktualizować swoje słownictwo w zakresie biznesowego języka angielskiego i chcą się odnaleźć na rynku pracy w XXI wieku. Cambridge English for Job Hunting to także obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy szukają nowej pracy.

Sprawdź swój poziom znajomości języka angielskiego. Rozwiąż ten 5-minutowy test, aby sprawdzić, jak blisko jesteś osiągnięcia swoich celów związanych z nauką języka. Rozpocznij test

Znajdź odpowiedni podręcznik dla siebie

Jak widać z powyższej listy, istnieje wiele możliwości wyboru podręczników do nauki języka angielskiego w biznesie. Należy jednak upewnić się, że każdy zakupiony podręcznik będzie odpowiadał potrzebom studenta ESL specjalizującego się w biznesie. Odpowiedni podręcznik będzie pasował do Twojego poziomu, spełni Twoje cele związane z biznesowym językiem angielskim i będzie odpowiadał Twojemu preferowanemu stylowi nauki. Jak więc znaleźć odpowiedni podręcznik dla siebie?

Znajdź swój poziom

Podczas poszukiwań i zakupu nowego podręcznika należy najpierw określ swój obecny poziom znajomości języka angielskiego w biznesie. Nie czas teraz na nadmierną szczodrość czy krytycyzm wobec siebie.

Podręczniki, których treść jest zbyt łatwa, nie poprawią Twoich umiejętności, a podręczniki, których treść jest poza Twoim zasięgiem, tylko Cię sfrustrują i sprawią, że zniechęcisz się do nauki angielskiego. Bądź ze sobą szczery; odpowiednia książka będzie wystarczająco wymagająca, by utrzymać motywację, ale najpierw musisz znać swój poziom.

Wyznacz sobie cele

Następnie należy zadać sobie kilka kluczowych pytań, takich jak: Jakie są moje cele? Co chcę zyskać dzięki nauce? Co chciałbym umieć przekazać po ukończeniu tego podręcznika do nauki angielskiego w biznesie?

Jeśli wiesz, co chcesz osiągnąć, na przykład "odbyć staż zawodowy w firmie marketingowej", masz o wiele większe szanse na wybór odpowiedniej książki.

Poznaj swój styl uczenia się

Na koniec, ustal, jak się uczysz. Czy uczysz się wzrokowo czy słuchowo? Czy lubisz słuchać nowych słówek, czy wolisz je czytać? Czy lepiej zapamiętujesz gramatykę, gdy jesteś przepytywany, czy gdy wykonujesz indywidualne zadania?

Wybór podręcznika, który zawiera ćwiczenia odpowiednie dla Ciebie, jest kluczowy. Jeśli będziesz próbował uczyć się w sposób, który ci nie odpowiada, będzie to dla ciebie trudniejsze i mniej przyjemne, dlatego przed zakupem sprawdź, jaki styl nauczania reprezentuje podręcznik.

Pamiętaj, że nie ma znaczenia, jak wiele różnych tematów porusza książka, jak dużo słownictwa zawiera w każdej lekcji czy jak skomplikowane są struktury gramatyczne. Jeśli książka nie odpowiada twojemu poziomowi, stylowi i celom, nie pomoże ci w doskonaleniu umiejętności posługiwania się językiem angielskim w biznesie.

Co sprawia, że książka do nauki angielskiego w biznesie jest dobra?

Choć nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, co sprawia, że podręcznik do nauki angielskiego w biznesie jest najlepszy, istnieją trzy elementy, na które należy zwrócić uwagę przy jego wyborze: organizacja, jasno określone cele i różnorodność.

Organizacja

Po pierwsze, dobrze zorganizowany podręcznik będzie miał przejrzysty spis treści, rozdział poświęcony gramatyce oraz słowniczek pojęć lub indeks. Dzięki temu tworzenie planu nauki jest łatwiejsze do zorganizowania i wykonania.

Jasno określone cele i postępy

Po drugie, dobry podręcznik do nauki angielskiego w biznesie będzie miał jasno określone cele i postępy w nauce. Od pierwszej do ostatniej lekcji powinieneś mieć poczucie, że przechodzisz od umiejętności podstawowych do bardziej zaawansowanych, aby zmaksymalizować swoją naukę i pozostać ambitnym przez cały czas trwania kursu. (Najlepsze podręcznikiączą nawet naukę efekty uczenia się.)

Różnorodność

Wreszcie, dobry podręcznik do nauki języka angielskiego w biznesie powinien zawierać różnorodne tematy i wiele sposobów na ich przećwiczenie. Tematy te powinny być szerokie i obejmować szereg branż i zawodów. Idealnie byłoby, gdyby podręcznik zawierał również różne ćwiczenia praktyczne, które pozwolą doskonalić wszystkie aspekty biznesowego języka angielskiego: gramatykę, mówienie, czytanie, pisanie i słuchanie.

Podręczniki do nauki języka angielskiego w biznesie: Podsumowanie

Istnieje wiele różnych podręczników do nauki angielskiego w biznesie, w zależności od poziomu zaawansowania, stylu i potrzeb zawodowych. Najlepsze podręczniki dla studentów biznesu będą dobrze zorganizowane, będą podążać jasną ścieżką rozwoju umiejętności oraz będą oferować szeroki zakres umiejętności i ćwiczeń.

Chociaż nauka z podręczników biznesowych może znacznie poprawić znajomość języka angielskiego w biznesie, zawsze warto mieć partnera do rozmowy na żywo, który może udzielić informacji zwrotnej na temat postępów w nauce języka angielskiego w biznesie.

W serwisie Preply, tysiące nauczycieli korepetytorów języka angielskiego w biznesie pomoże Ci przećwiczyć to, czego się nauczyłeś i przenieść Twój angielski biznesowy na wyższy poziom. Na co więc czekasz? Czas zainwestować w swoją znajomość języka angielskiego w biznesie i zmaksymalizować zyski!