Dlaczego warto korzystać z jednego biura tłumaczeń?

Dlaczego warto korzystać z jednego biura tłumaczeń?

Na rynku różnego typu usług można zauważyć, że klient najczęściej wybiera najbardziej odpowiadającą mu firmę. Istotna jest tutaj cena, jakość wykonanego produktu oraz szybkość usługi. Tak samo jest w przypadku biur tłumaczeń. Korzystanie z usług jednej firmy to nie tylko gwarancja dobrego wykonania zlecenia, często idą za tym również inne korzyści.

Poszukując za każdym razem innej firmy do wykonania tłumaczenia nie można mieć pewności co do tego, jak dana usługa zostanie wykonana. Takie działanie jest częste na samym początku, gdy jeszcze nie zna się możliwości poszczególnych biur tłumaczeń. Warto jak najszybciej wybrać firmę, która jest godna zaufania. Będąc stałym klientem można liczyć wtedy nie tylko na stałą jakość usługi, ale także na inne profity, wymienione w poniższych punktach.

1. Pilność projektów

Stałe biuro tłumaczeń wie, czego oczekujesz. Dlatego też mogą znacznie szybciej przetłumaczyć potrzebny dokument zgodnie z oczekiwaniami. Ponadto stały klient jest zazwyczaj godny zaufania, dlatego nie ma konieczności czekania na podpisaną umowę, aby tłumacze mogli zabrać się do pracy. Warto wybrać firmę, która w przypadku stałych klientów rozumie pojęcie pilności projektu.

2. Odpowiednia terminologia

Obecnie aplikacja CAT to często podstawa działania biura tłumaczeń. Osobne projekty tłumaczeniowe, które są stosowane w przypadku biur tłumaczeń pozwalają na dopasowanie tłumaczenia dla każdego klienta. Dzieje się tak, ponieważ poprzednie tłumaczenia zostały zapisane w programie, co stanowi dużą pomoc dla tłumaczy w trakcie tłumaczenia tekstów specjalistycznych. Jeśli dana fraza była tłumaczona w poprzednich tekstach i była ona przetłumaczona prawidłowo, zostanie to powtórzone w następnych tekstach o tej samej tematyce. W ten sposób możliwe jest skrócenie czasu tłumaczenia, co nie jest możliwe w przypadku, gdy teksty pochodzą od nowego klienta i niemożliwe jest porównanie wcześniejszych dokumentów.

Współpraca z biurem tłumaczeń

3. Łatwość zamawiania

Stały klient ma rozeznanie w funkcjonowaniu danego biura tłumaczeń. Ta wiedza jest bardzo przydatna, zwłaszcza w przypadku zróżnicowanych projektów. W niektórych przypadkach możliwe jest przypisanie zlecenia do konkretnych tłumaczeń, co daje duże możliwości w zakresie jakości i czasu wykonania usługi. Znajomość pracowników danego biura tłumaczeń pozwala na nieco mniej formalne podejście we wzajemnych stosunkach.

4. Niska cena i przyjazne rozliczenia

Choć promocyjne ceny w przypadku stałych klientów nie zawsze są oferowane, to jednak wiele biur tłumaczeń jest skłonna do negocjacji ceny w przypadku większych ilości zleceń. Istotne jest także to, iż korzystając z jednego biura tłumaczeń uzyskuje się zwykle jedną fakturę miesięcznie, co pozwala na skrócenie czasu także w kwestii rozliczenia.

5. Poprawki

Chociaż tłumacze dokładają wszelkich starań, by tekst został przetłumaczony jak najlepiej. Zdarza się jednak, że dana fraza lub słowo może zostać przetłumaczone w lepszy sposób. W przypadku stałego biura tłumaczeń możliwe jest wprowadzenie zmian w programie tłumaczącym w taki sposób, by dana fraza lub słowo zostało przetłumaczone w sposób zgodny z oczekiwaniami klienta. To sprawia, że taki sposób tłumaczenia zostanie wprowadzony również w następnych tekstach.