5 sprytnych porad, jak nauczyć się słownictwa TOEFL w kilka miesięcy

5 sprytnych porad, jak nauczyć się słownictwa TOEFL w kilka miesięcy

Zdanie egzaminu jest zawsze stresujące i wyczerpujące dla osób uczących się ESL, które mają szansę studiować za granicą lub podjąć pracę w wymarzonej firmie. Zdanie takich testów językowych jak TOEFL czy IELTS staje się ich prawdziwym celem, do którego dążą. Porażka, w tym przypadku, najprawdopodobniej oznacza, że stracą również stypendium lub możliwość pracy. Oczywiście, można zdać egzamin ponownie, ale pracodawca nie będzie czekał na nas kolejne kilka miesięcy, jeśli jest już ktoś biegle władający językiem angielskim.

Stąd też, gdy wielu studentów ESL zaczyna przygotowania do TOEFL, mają mnóstwo pasji, ale mało czasu na dokładne przygotowanie. Zazwyczaj mówimy o kilku miesiącach, a nawet tygodniach. A jak wiemy, w nauce języków obcych odpowiednia ilość czasu jest kluczem do lepszego zrozumienia i utrzymania nowych słów i zwrotów. Ale nawet w tym krótkim czasie można osiągnąć pożądany wynik mając dobrze przemyślane podejście.

W tym artykule omówimy pięć sposobów na poprawę słownictwa w TOEFL w ciągu kilku tygodni.

1. Oczyść swój harmonogram z zadań w tle

Jeśli zdecydujesz się zdać egzamin TOEFL, uczyń z niego swój jedyny priorytet na kilka tygodni. Popracuj nad swoim harmonogramem, aby usunąć wszystkie zadania w tle i poświęć się ciągłemu przygotowaniu. Jasne, nie jest to łatwe zadanie do wykonania, ponieważ możesz mieć pracę, dzieci lub zajęcia.

Jednak dobrą praktyką jest zanurzenie się w procesie przygotowawczym dzieląc swój dzień na cztery części działań testowych (czytanie, słuchanie, pisanie i mówienie). Generalnie, większość korepetytorów zaleca poświęcenie 4-5 godzin dziennie na przygotowanie. Jest to szczególnie wymagane, jeśli dążysz do powiększenia swojej listy słownictwa TOEFL.

Chcesz uzyskać darmowe wskazówki dotyczące nauki od korepetytorów egzaminacyjnych? Przeczytaj nasz przewodnik po egzaminie z języka angielskiego.

2. Znajdź nowe synonimy i utwórz kategorie

Z obcymi słowami jest tak, że wymykają się z głowy w najbardziej potrzebnym momencie. Z tego powodu powinieneś stworzyć łańcuch synonimów, który doprowadzi Twoją pamięć do właściwej odmiany.

Po pierwsze, znajdź listę najczęściej występujących słownictwa dla TOEFL, przejrzyj jej połowę, ale nie zaczynaj uczyć się nieznanych definicji, ponieważ nie będziesz w stanie zapamiętać ich wszystkich bez konkretnego kontekstu. Umieść 7 do 10 kategorii najczęstszych słów, które spotykasz w innych listach słownictwa TOEFL, na przykład Food, Travelling, Personality itp. Następnie zaznacz słowa, które dobrze znasz i umieść je na początku każdego wiersza. Następnie zrób rząd synonimiczny, dodając pięć kolejnych słów o podobnym znaczeniu. Na przykład, zostawić - porzucić - zrezygnować - zrezygnować.

Możesz nie pamiętać wszystkich definicji, ale jeśli połączysz je z tymi, które już znasz, będziesz miał szansę odzyskać z mózgu niezbędne dane na egzaminie podążając za łańcuchem powiązanych słów.

Mamy korepetytorów online w ponad 50 językach.

Preply jest jedną z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami poprzez ekskluzywny czat wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online teraz
  • 1456 recenzji, "Doskonały"

3. Znajdź narzędzie do trenowania słówek w podróży

Ograniczony zasób słów może nakłaniać Cię do skupienia się na nowych terminach biorąc w całości tylko testy słownictwa TOEFL. Jednak powinieneś pamiętać, że każdego dnia musisz także przebrnąć przez ćwiczyć testy aby zapoznać się ze strukturą egzaminu. Tak więc moja rada jest taka, aby trenować nowe słowa za pomocą narzędzia, które najbardziej lubisz.

Ja w tym celu używam Quizlet; jednak możesz też spróbować Memrise, opartego na technice zapamiętywania asocjacyjnego lub innych alternatyw jak np. Cram, AnkiDroid, Classmint, itp.

Próbowałem ich wszystkich, ale zatrzymałem się na Quizlet, aplikacji opartej na kartach flash z dodatkowymi ćwiczeniami. Nie mogę powiedzieć, że jest to doskonała aplikacja, ponieważ jej wersja mobilna oferuje mniej działań szkoleniowych niż ta w sieci. Ponadto, powinieneś wiedzieć, że jest to tylko aplikacja do zapamiętywania słów. Jeśli potrzebujesz więcej praktyki, znajdź quiz słownictwa TOEFL w sieci. Istnieją tony zasobów, a niektóre z nich są dostępne za darmo.

Jeśli chodzi o jedno miejsce dla twoich cyfrowych słowników, takie jak Quizlet lub Anki, pozwoli ci to zachować skupienie i mniej się irytować z powodu przytłaczających duplikatów już nauczonych słów w różnych aplikacjach. Poza tym zawsze możesz je sprawdzić w podróży. Problem z Quizletem jest taki, że nie można sprawdzić już utworzonych zestawów bez dobrego połączenia z internetem.

4. Znajdź doświadczonego korepetytora TOEFL z solidnym planem przygotowań

Jeśli brakuje Ci wystarczających umiejętności organizacyjnych i potrzebujesz pomocy z angielskim słownictwem i gramatyką do testu TOEFL, powinieneś znaleźć profesjonalistę. Niektórzy korepetytorzy specjalizują się tylko w konkretnym egzaminie lub teście i odmawiają przyjmowania uczniów zdających IELTS, SAT lub GMAT. Chociaż oba egzaminy oceniają poziom biegłości w czytaniu, pisaniu, mówieniu i słuchaniu, mają one różne struktury i podejścia. Na przykład TOEFL opiera się na testach wielokrotnego wyboru, podczas gdy IELTS wykorzystuje różne rodzaje testów, od wypełniania luk do pisania eseju. Ponadto, masz cztery godziny na ukończenie testu TOEFL w porównaniu do 2,40 minut dla IELTS.

[subscription_form]

Zwróć więc uwagę na obszary kompetencji opisane w profilu korepetytora i pamiętaj, że jedna osoba nie może być dobra we wszystkich istniejących testach jednocześnie.

5. Wykorzystaj swoje zmysły i emocje, aby zapamiętać najtrudniejsze słowa

Częstą praktyką nauczyciela w szkole podstawowej jest opisywanie dzieciom słowa za pomocą zmysłów lub emocji. Niestety, dorastając, zaczynamy ignorować tę metodę, chociaż nadal pozwala ona zachować słowa dłużej w porównaniu z crammingiem.

Dzięki temu podejściu możesz zapamiętać bardziej znaczącą część podstawowego słownictwa TOEFL. Na przykład, kiedy spotkasz się z nowym słowem "adversely" - w przeciwny sposób, możesz po prostu zwrócić się do swoich zmysłów, potrząsając głową na "tak", a następnie na "nie". Nie próbuj szukać jakichś oryginalnych interpretacji, ponieważ w krytycznym momencie możesz nie przypomnieć sobie słowa o skomplikowanym skojarzeniu.

Uwagi końcowe

Wszystkie powyższe wskazówki były kiedyś stosowane jako moje osobiste najlepsze praktyki podczas przygotowań do testu. Oprócz nich, mógłbym Ci również polecić skupienie się na jednej liście angielskiego słownictwa TOEFL, ale nie wciskanie wszystkich słów bez konkretnego kontekstu. Najlepszym sposobem na stworzenie takiej listy jest po prostu wyszukanie przykładów użycia słów, wymyślenie swoich zdań, a następnie sprawdzenie ich poprzez Grammarly lub inne alternatywne narzędzia. Wreszcie, istnieją setki darmowych zasobów, takich jak ćwiczenia słownictwa TOEFL, aby dodatkowo trenować swoje umiejętności słuchania, czytania, mówienia i pisania.